Sort by

gabe ☭ has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry