• Dune

    ★★½

  • Pig

    ★★½

  • Sasquatch

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • The Rabbit Hunters

    ★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Drug Stories! Narcotic Nightmares and Hallucinogenic Hellrides

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Accidence

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Passage

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Post

    ★★

  • Love & Saucers

    ★★★★

  • The Beaning

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Endless

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Green Fog

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Dina

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Lola, 15

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • The Void

    ★★★