Justin has logged 324 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Search for General Tso

The Search for General Tso

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
UHF

UHF

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life and Freaky Times of Uncle Luke

Life and Freaky Times of Uncle Luke

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Odds and Ends

Odds and Ends

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Monkey Love Experiments

Monkey Love Experiments

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lola, 15

Lola, 15

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pinball

Pinball

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Visitation

Visitation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Third Shift

Third Shift

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Afronauts

Afronauts

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Soil, Green Grass

Black Soil, Green Grass

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rad

Rad

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Searching for the Wrong-Eyed Jesus

Searching for the Wrong-Eyed Jesus

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry