Sort by

Diogo has logged 704 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Abraham Lincoln

Abraham Lincoln

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Chance

Doctor Chance

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sword

The Sword

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes, the Mouth

The Eyes, the Mouth

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bitter Money

Bitter Money

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How Fernando Pessoa Saved Portugal

How Fernando Pessoa Saved Portugal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sleep Curse

The Sleep Curse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sol Alegria

Sol Alegria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mrs. Fang

Mrs. Fang

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Western

Western

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry