Sort by

Diogo has logged 56 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Farewell Song

Farewell Song

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dwelling in the Fuchun Mountains

Dwelling in the Fuchun Mountains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Island

Island

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Technoboss

Technoboss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
L. Cohen

L. Cohen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man in the Woods

The Man in the Woods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Island

Treasure Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Days

Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gloria Mundi

Gloria Mundi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Train de vies

Train de vies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Feels So Good

It Feels So Good

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ana

Ana

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl in the Rumor

The Girl in the Rumor

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Eel

The Eel

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Play While You Play

Play While You Play

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Party

Party

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Pushover

Pushover

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lovable You

Lovable You

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boys from Fengkuei

The Boys from Fengkuei

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man from Planet X

The Man from Planet X

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of Madame Yuki

Portrait of Madame Yuki

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry