Diogo has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Convent

The Convent

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Out of the Dark

Out of the Dark

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Celluloid Nightmares

Celluloid Nightmares

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trouble With Harry

The Trouble With Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Intentions of Murder

Intentions of Murder

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mera Naam Joker

Mera Naam Joker

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Public Woman

The Public Woman

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knock on Wood

Knock on Wood

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wedding in Blood

Wedding in Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thiruda Thiruda

Thiruda Thiruda

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry