Sort by

Diogo has logged 406 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flirtation Walk

Flirtation Walk

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Crazy Ray

The Crazy Ray

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alpine Fire

Alpine Fire

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Perfume

The Green Perfume

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Young One

The Young One

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Had to See Paris

They Had to See Paris

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Satanic Rites of Dracula

The Satanic Rites of Dracula

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finis Terrae

Finis Terrae

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Report

The Report

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poet

Poet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Winning of Barbara Worth

The Winning of Barbara Worth

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Circle

The Circle

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back Pay

Back Pay

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Woman They Almost Lynched

Woman They Almost Lynched

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Humoresque

Humoresque

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pride of Palomar

The Pride of Palomar

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Until They Get Me

Until They Get Me

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Brute

The Brute

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Akitsu Springs

Akitsu Springs

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disputed Passage

Disputed Passage

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girls of San Frediano

The Girls of San Frediano

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chantal Akerman by Chantal Akerman

Chantal Akerman by Chantal Akerman

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
From Mayerling to Sarajevo

From Mayerling to Sarajevo

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Success Is the Best Revenge

Success Is the Best Revenge

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coma

Coma

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Forever Young

Forever Young

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Vanishing Virginian

The Vanishing Virginian

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shadow Box

The Shadow Box

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Abuela (The Grandmother)

La Abuela (The Grandmother)

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Tale of Sorrow and Sadness

A Tale of Sorrow and Sadness

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry