Sort by

Diogo has logged 39 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rising of the Moon

The Rising of the Moon

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Two Cents Worth of Hope

Two Cents Worth of Hope

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mister Roberts

Mister Roberts

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La La at Rock Bottom

La La La at Rock Bottom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Was a Male War Bride

I Was a Male War Bride

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love for All Seasons

Love for All Seasons

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Make Music

We Make Music

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Under the Crucifix

Love Under the Crucifix

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Comrades

Three Comrades

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mountains of the Moon

Mountains of the Moon

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Letter

Love Letter

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Song of Bernadette

The Song of Bernadette

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Solange

Little Solange

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nobody's Hero

Nobody's Hero

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Viva l'Italia!

Viva l'Italia!

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daisy Miller

Daisy Miller

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shape of Red

Shape of Red

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Eternal Breasts

The Eternal Breasts

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Moon Has Risen

The Moon Has Risen

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Third Lover

The Third Lover

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry