Sort by
  • Nope

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Fresh

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Goodnight Darling

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★½