Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gold

Gold

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Spectral

Spectral

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Safe

Safe

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
ARQ

ARQ

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Last Heist

The Last Heist

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
7 Seconds

7 Seconds

2005
×
★½
Edit this entry  
10
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High-Rise

High-Rise

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry