Sort by

felix has logged 37 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Spectral

Spectral

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Safe

Safe

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
ARQ

ARQ

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Last Heist

The Last Heist

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
7 Seconds

7 Seconds

2005
×
★½
Edit this entry  
10
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High-Rise

High-Rise

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry