• Shithouse

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Muse: Simulation Theory

    ★★★½

  • Project Power

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Monopoly on Violence

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • My Darling Vivian

    ★★★½

  • TFW No GF

    ★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Wendy

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Noelle

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Western Stars

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★