Justin Robert Vinall has logged 337 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Like Me

Like Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is It

This Is It

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gotti

Gotti

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Assassins

Assassins

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
14 Cameras

14 Cameras

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry