Sort by

Anne has logged 139 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Trolls

Trolls

2016
×
Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Celery Man

Celery Man

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
30
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry  
15
Inferno

Inferno

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
DC Super Hero Girls: Super Hero High

DC Super Hero Girls: Super Hero High

2016
×
Edit this entry  
20
DC Super Hero Girls: Hero of the Year

DC Super Hero Girls: Hero of the Year

2016
×
Edit this entry  
16
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
Edit this entry  
15
Robot Chicken: Star Wars Episode III

Robot Chicken: Star Wars Episode III

2010
×
Edit this entry  
15
Robot Chicken: Star Wars Episode II

Robot Chicken: Star Wars Episode II

2008
×
Edit this entry  
15
Robot Chicken: Star Wars

Robot Chicken: Star Wars

2007
×
Edit this entry  
15
Robot Chicken DC Comics Special III: Magical Friendship

Robot Chicken DC Comics Special III: Magical Friendship

2015
×
Edit this entry  
15
Robot Chicken DC Comics Special II: Villains in Paradise

Robot Chicken DC Comics Special II: Villains in Paradise

2014
×
Edit this entry  
15
Robot Chicken: DC Comics Special

Robot Chicken: DC Comics Special

2012
×
Edit this entry  
05
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Barbie: Star Light Adventure

Barbie: Star Light Adventure

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★½
Edit this entry  
31
Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants

Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants

Batman Unlimited: Mechs vs. Mutants

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
LEGO DC Comics Super Heroes: Batman Be-Leaguered

LEGO DC Comics Super Heroes: Batman Be-Leaguered

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Edit this entry  
25
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
Edit this entry  
25
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
Edit this entry  
25
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
Edit this entry  
25
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
Edit this entry  
25
StreetDance 3D

StreetDance 3D

2010
×
Edit this entry  
17
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★½
Read the review Edit this entry