• Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Users

    ★★

  • Hive

    ★★★★

  • Fire in the Mountains

    ★★★

  • Taming the Garden

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Jockey

    ★½

  • Together Together

    ★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • Cusp

    ★★★★½

  • Eight for Silver

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Wild Indian

    ★½

  • Sabaya

    ★★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★★★

  • Homeroom

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Life in A Day

    ★★★★½

  • Hamilton

  • The World to Come

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★½

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Bombshell

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Frozen II

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman