Sort by

DirkH has logged 25 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pay Day

Pay Day

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Keith Lemon: The Film

Keith Lemon: The Film

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Born to Raise Hell

Born to Raise Hell

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry