Sort by

DirkH has logged 116 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry