Sort by

DirkH has logged 23 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pet

Pet

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baskin

Baskin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of Something Strange

Night of Something Strange

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry