Sort by

DirkH has logged 35 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry