Sort by

DirkH has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Brightburn

Brightburn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry