Sort by

weo has logged 38 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barefoot

Barefoot

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss

The Boss

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blended

Blended

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulan II

Mulan II

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vacation

Vacation

2015
×
Read the review Edit this entry