Sort by

weo has logged 39 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Forest

The Forest

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
The Similars

The Similars

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
23
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Estranged

Estranged

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Retrieval

The Retrieval

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Amazing Wiplala

The Amazing Wiplala

2014
×
Edit this entry