Al has logged 21 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Nights

Silent Nights

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Enemies Within

Enemies Within

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
My Favorite Picture of You

My Favorite Picture of You

2013
×
Edit this entry  
05
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry