Al has logged 71 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry