Sort by
  • Lou

  • Blonde

    ★★★★½

  • Athena

    ★★

  • The Next 365 Days

    ★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★½

  • Jagdsaison

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★½

  • Guglhupfgeschwader

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Love Thing

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

  • Jackass 4.5

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Berlin JWD

    ★★★½

  • Rumspringa

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ★★

  • Choose or Die

    ★½

  • Eingeschlossene Gesellschaft

    ★½

  • The Northman

    ★★

  • The Bubble

    ★★★★

  • JGA

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Rescued by Ruby

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Windfall

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • Restless

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Europe

    ★★★½

  • A German Party

    ★★½

  • Usogui

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • The United States of America

    ★★★★½

  • Wunderschön

    ★★★

  • Home Team

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Die Straße als Erzählung

    ★★★½

  • Der falsche Weg

  • Delivery Boy Blues

  • Land der Unmöglichkeiten

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Maanaadu

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Die Welt steht still

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Guaicurus Street

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • On the Line

    ★★★½

  • Inu-oh

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Prey

  • Halloween Kills

    ★★★½