Sort by

dirtylaundri has logged 853 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Lustful Man

A Lustful Man

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Babooska

Babooska

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Goes Wrong

Everything Goes Wrong

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heaven and Earth

Heaven and Earth

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Skin of the South

The Skin of the South

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zaho Zay

Zaho Zay

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Destiny's Son

Destiny's Son

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freiwild

Freiwild

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palace Hotel

Palace Hotel

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arab Attraction

Arab Attraction

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Workingman's Death

Workingman's Death

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Safari

Safari

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Indian Scarf

The Indian Scarf

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good News: Newspaper Salesmen, Dead Dogs and Other People from Vienna

Good News: Newspaper Salesmen, Dead Dogs and Other People from Vienna

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
End of the Game

End of the Game

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Colors Of A Long Night

Colors Of A Long Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Ehe des Herrn Mississippi

Die Ehe des Herrn Mississippi

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Winds of Sand, Women of Rock

Winds of Sand, Women of Rock

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Happened in Broad Daylight

It Happened in Broad Daylight

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stoff der Heimat

Stoff der Heimat

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Schönes Wochenende

Schönes Wochenende

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aus einem nahen Land

Aus einem nahen Land

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
This Ain't No Heartland

This Ain't No Heartland

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kitty and the Great Big World

Kitty and the Great Big World

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Schussfahrt

Schussfahrt

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ethos

Ethos

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Beachcomber

The Beachcomber

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Justice

Final Justice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rampaging Dragon of the North

Rampaging Dragon of the North

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kirschen in Nachbars Garten

Kirschen in Nachbars Garten

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prince of Arcadia

The Prince of Arcadia

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tausend Augen

Tausend Augen

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Our Trip to Africa

Our Trip to Africa

1966
×
Edit this entry  
08
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Boss

The Big Boss

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Embryo Hunts in Secret

The Embryo Hunts in Secret

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Million Dollar Mermaid

Million Dollar Mermaid

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Demon of Mount Oe

The Demon of Mount Oe

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ironfinger

Ironfinger

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Make Music

We Make Music

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry