Sort by

dirtylaundri has logged 46 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tilly the Tomboy Visits the Poor

Tilly the Tomboy Visits the Poor

1910
×
Edit this entry  
31
Marked for Murder

Marked for Murder

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
Edit this entry  
30
Shogun and Little Kitchen

Shogun and Little Kitchen

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mikosch im Geheimdienst

Mikosch im Geheimdienst

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Das Mädchen ohne Pyjama

Das Mädchen ohne Pyjama

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hangup

Hangup

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zwei Herzen und ein Thron

Zwei Herzen und ein Thron

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being Dolphin 4D

Being Dolphin 4D

2018
×
Edit this entry  
26
Das Go-Go-Girl vom Blow-Up

Das Go-Go-Girl vom Blow-Up

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodsuckers

Bloodsuckers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wenn Poldi ins Manöver zieht

Wenn Poldi ins Manöver zieht

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Der kühne Schwimmer

Der kühne Schwimmer

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babes in the Goods

Babes in the Goods

1934
×
Edit this entry  
23
Sperling und das Loch in der Wand

Sperling und das Loch in der Wand

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Das Posthaus im Schwarzwald

Das Posthaus im Schwarzwald

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Air Fright

Air Fright

1933
×
Read the review Edit this entry  
22
Blond muß man sein auf Capri

Blond muß man sein auf Capri

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zauber der Montur

Zauber der Montur

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ist Geraldine ein Engel?

Ist Geraldine ein Engel?

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Backs to Nature

Backs to Nature

1933
×
Edit this entry  
19
Symphonie in Gold

Symphonie in Gold

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Bus

Beauty and the Bus

1933
×
Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Priest and the Girl

The Priest and the Girl

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleazy Dizzy

Sleazy Dizzy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pierre and Jean

Pierre and Jean

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
King of Boys

King of Boys

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Warbirds

Warbirds

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Strangers in Paradise

Strangers in Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BrainWaves

BrainWaves

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
And Your Bird Can Sing

And Your Bird Can Sing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Parallel World Love Story

Parallel World Love Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Danger Circuits

Danger Circuits

×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dance with Me

Dance with Me

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Missing Links

Three Missing Links

1938
×
Edit this entry  
06
The Unbearable Lightness of Being

The Unbearable Lightness of Being

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harnessed Rhythm

Harnessed Rhythm

1936
×
Read the review Edit this entry  
04
Konga

Konga

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hitler- Dead or Alive

Hitler- Dead or Alive

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girls of the Night

Girls of the Night

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Like Weather

Just Like Weather

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry