Sort by

dirtylaundri has logged 828 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Family Seductions

Family Seductions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Appleseed

Appleseed

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Mother

Good Mother

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Captive Heart

The Captive Heart

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The United States of America

The United States of America

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bells Go Down

The Bells Go Down

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Goose Steps Out

The Goose Steps Out

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The United States of America

The United States of America

1975
×
Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zwischen Schanghai und St. Pauli

Zwischen Schanghai und St. Pauli

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Powder

Death Powder

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Good Old Summertime

In the Good Old Summertime

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ein bißchen Liebe

Ein bißchen Liebe

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love City

Love City

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sound of Waves

The Sound of Waves

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Demon

The Demon

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
View from the Top

View from the Top

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Bear

The Polar Bear

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Drifting Avenger

The Drifting Avenger

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Keijo

Keijo

1940
×
Edit this entry  
15
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The War of the 16 Year Olds

The War of the 16 Year Olds

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hitchhikers

The Hitchhikers

1962
×
Edit this entry  
14
Madame Du Barry

Madame Du Barry

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Life of Chikuzan

The Life of Chikuzan

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Japanese Belly Button

The Japanese Belly Button

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wise Guys

Wise Guys

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caniba

Caniba

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To The Future

To The Future

2021
×
Edit this entry  
11
Daguerrotype

Daguerrotype

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Record of a Woman Doctor

Record of a Woman Doctor

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Like Nothing Happened

Like Nothing Happened

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Foreboding

Foreboding

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry