Sort by

dirtylaundri has logged 60 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Confessions of Boston Blackie

Confessions of Boston Blackie

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Little Girl Who Conquered Time

The Little Girl Who Conquered Time

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crime Doctor

Crime Doctor

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Are You, You Am Me

I Are You, You Am Me

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tinimbang ang Langit

Tinimbang ang Langit

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovely Devils

Lovely Devils

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Kosuke Kindaichi

The Adventures of Kosuke Kindaichi

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Facundo Alitaftaf

Facundo Alitaftaf

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meet Boston Blackie

Meet Boston Blackie

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lovemobil

Lovemobil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Take Me Away!

Take Me Away!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Border Wolves

Border Wolves

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Visitor in the Eye

The Visitor in the Eye

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hinugot sa Langit

Hinugot sa Langit

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Erl King

The Erl King

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Locket

The Locket

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sleepy Eyes of Death 4: Sword of Seduction

Sleepy Eyes of Death 4: Sword of Seduction

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mistake

The Mistake

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forbidden Trail

Forbidden Trail

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Table of the Poor

The Table of the Poor

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lodger

The Lodger

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tisoy!

Tisoy!

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nurse's Sex Journal

Nurse's Sex Journal

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harvest Home

Harvest Home

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mother Earth

Mother Earth

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bituing Walang Ningning

Bituing Walang Ningning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Female Ninja Magic: 100 Trampled Flowers

Female Ninja Magic: 100 Trampled Flowers

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gentleman from Nowhere

The Gentleman from Nowhere

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Movie Star

The Movie Star

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridal Suite

Bridal Suite

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before the Jury

Before the Jury

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death of Nintendo

Death of Nintendo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepy Eyes of Death 3: Full Circle Killing

Sleepy Eyes of Death 3: Full Circle Killing

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Of the Flesh

Of the Flesh

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spanking at School

Spanking at School

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
An Indivisible Heaven

An Indivisible Heaven

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Adultery

Adultery

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry