Sort by

dirtylaundri has logged 766 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Curse of the Hidden Vault

The Curse of the Hidden Vault

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ende schlecht, alles gut

Ende schlecht, alles gut

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Seduce a Playboy?

How to Seduce a Playboy?

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Karate Tiger 7 - To be the best

Karate Tiger 7 - To be the best

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fine Parts

Fine Parts

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killing Marilyn

Killing Marilyn

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invincible Dragon

The Invincible Dragon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex in Chains

Sex in Chains

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rosen-Resli

Rosen-Resli

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Die missbrauchten Liebesbriefe

Die missbrauchten Liebesbriefe

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Garm Wars: The Last Druid

Garm Wars: The Last Druid

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let's Talk Sex

Let's Talk Sex

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silhouettes

Silhouettes

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mammalia

Mammalia

2023
×
Edit this entry  
11
The Vampire Moth

The Vampire Moth

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Pop Jesus

White Pop Jesus

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dance Music

Dance Music

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Madso's War

Madso's War

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baking Christmas

Baking Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Roxy und ihr Wunderteam

Roxy und ihr Wunderteam

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Name Is Vendetta

My Name Is Vendetta

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas for Mary

A Christmas for Mary

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Angel Falls Christmas

Angel Falls Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Travels of Kinuyo Tanaka

The Travels of Kinuyo Tanaka

2009
×
Edit this entry  
01
Couple Seeking Liberated Girl

Couple Seeking Liberated Girl

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Classical Romance

Classical Romance

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry