Sort by
  • Limbo

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • A Guide to Dating at the End of the World

    ★★★

  • Loveland

    ★★★

  • Maigret

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Stupid for You

    ★★½

  • Rickshaw Girl

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★

  • Another World

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★½

  • Full Time

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Between Two Worlds

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Justice of Bunny King

    ★★★½

  • As of Yet

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • Gabi, Between Ages 8 and 13

    ★★★½

  • Inbetween Girl

    ★★★★

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Ted K

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • The Book Keepers

    ★★★½

  • French Exit

    ★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • After Love

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • A Friendly Tale...

    ★★½

  • Star Trek: First Frontier

    ★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • Minor Premise

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Winona

    ★★★½

  • Promised

    ★★½

  • The Wolves

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★