Sort by

Jordan has logged 49 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Coconut

Night of the Coconut

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bubble

Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mobile Suit Zeta Gundam A New Translation III: Love is the Pulse of the Stars

Mobile Suit Zeta Gundam A New Translation III: Love is the Pulse of the Stars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mobile Suit Zeta Gundam A New Translation II: Lovers

Mobile Suit Zeta Gundam A New Translation II: Lovers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mobile Suit Zeta Gundam A New Translation I: Heir to the Stars

Mobile Suit Zeta Gundam A New Translation I: Heir to the Stars

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Extra-Terrestrial Boys & Girls: Part 2

Extra-Terrestrial Boys & Girls: Part 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extra-Terrestrial Boys & Girls: Part 1

Extra-Terrestrial Boys & Girls: Part 1

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry