Discount has logged 180 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life as a House

Life as a House

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
G.I. Joe: Resolute

G.I. Joe: Resolute

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Family Guy Presents: Stewie Griffin: The Untold Story

Family Guy Presents: Stewie Griffin: The Untold Story

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Untitled Lupita Nyong'o/Rihanna Project

Untitled Lupita Nyong'o/Rihanna Project

×
Read the review Edit this entry  
17
Stan Lee's Mutants, Monsters & Marvels

Stan Lee's Mutants, Monsters & Marvels

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Girl Followed

A Girl Followed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry