RSS feed for disha
  • Chaos Walking

  • The Half of It

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • Night School

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Back In My Body

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • The 15:17 to Paris

  • Black Panther

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★½

  • F*&% the Prom

    ½

  • Wonder

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Camp Unplug

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Pink

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★