• To All the Boys: Always and Forever

  • The Call

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Widows

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Take Your Pills

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • NADIA

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Flower

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½