Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
½
Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★
Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★½
Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★½
Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★½
Edit this entry  
12
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Team Thor: Part 1

Team Thor: Part 1

2016
×
★★★★★
Edit this entry