Sort by

S has logged 127 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everest

Everest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Walt Disney

Walt Disney

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry