• The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Pig

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Wrong Turn

  • Burrow

  • Soul

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • The Rental

  • Stargirl

    ½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

  • Shirley

    ★★★★★

  • Mellow

    ★★★★½

  • Loop

    ★★★½

  • Togo

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★

  • Sea Fever

  • The Aeronauts

    ★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Buffaloed

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Dieorama

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Sweetheart

  • Light from Light

  • Fighting with My Family

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Sometimes Always Never