Sort by

Ben has logged 379 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Lockout

Lockout

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hot Nights of Linda

The Hot Nights of Linda

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Bahia Blanca

Bahia Blanca

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Night Has a Thousand Desires

Night Has a Thousand Desires

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two Female Spies with Flowered Panties

Two Female Spies with Flowered Panties

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Demonia

Demonia

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
23
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sleepwalker

Sleepwalker

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Raven

The Raven

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Autopsy

Autopsy

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Deadline

Deadline

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster Man

Monster Man

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Meat the Jones

Meat the Jones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Viy

Viy

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Something Weird

Something Weird

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Tivo

The Tivo

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Monster Problems

Monster Problems

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Just Take One

Just Take One

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't Do It

Don't Do It

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Malacostraca

Malacostraca

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hungry Wives

Hungry Wives

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hex

Hex

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★½
Edit this entry