Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Spit on Your Grave: Déjà Vu

I Spit on Your Grave: Déjà Vu

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Skin Can Breathe

Skin Can Breathe

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Piranhas

Piranhas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kayleigh's Love Story

Kayleigh's Love Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Texas Killing Fields

Texas Killing Fields

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Being 17

Being 17

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lynch / Oz

Lynch / Oz

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Year Between

The Year Between

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Good Girl Jane

Good Girl Jane

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blessed Boys

Blessed Boys

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hazing

Hazing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inner Wound Real

Inner Wound Real

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Coming Out with the Help of a Time Machine

Coming Out with the Help of a Time Machine

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Valentine

Valentine

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dogfriend

Dogfriend

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Work

Work

2022
×
★★
Edit this entry  
11
My Dear Boy

My Dear Boy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mamá

Mamá

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Desert Lights

Desert Lights

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Paraclete

Paraclete

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Baby

Baby

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ñaños

Ñaños

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rounding

Rounding

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Five-O

Five-O

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mooptopia

Mooptopia

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Crimson Ties

Crimson Ties

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Student Seduction

Student Seduction

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Prayers for Bobby

Prayers for Bobby

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Playback

Playback

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Disappearance in Yellowstone

Disappearance in Yellowstone

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Judgment Day: The Ellie Nesler Story

Judgment Day: The Ellie Nesler Story

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Big Driver

Big Driver

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Taken in Broad Daylight

Taken in Broad Daylight

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hatching

Hatching

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Deception

Deception

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry