• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Castle Falls

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • Sooryavanshi

    ★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★½

  • Annaatthe

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

  • Sanak

    ★★★½

  • Doctor

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Malik

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

  • Jagame Thandhiram

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Cinema Bandi

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Irul

    ★★

  • Kala

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★★★

  • Sangathalaivan

    ★★★½

  • Cherry

    ½

  • Shangri-La

  • Pebbles

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★