DitDots has logged 140 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Demons

Demons

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Your Eternity

To Your Eternity

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Iron Crown

The Iron Crown

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Engram

Engram

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Sway

Sway

1985
×
Read the review Edit this entry  
09
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
Read the review Edit this entry  
09
White Hole

White Hole

1979
×
Read the review Edit this entry  
09
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
Read the review Edit this entry  
07
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Picnic

Picnic

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yarichin Bitch Club

Yarichin Bitch Club

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Polaroid

Polaroid

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Titan's Bride

The Titan's Bride

×
Read the review Edit this entry  
02
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unholy

The Unholy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pixote

Pixote

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry