Sort by

Drink in the Movies has logged 344 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tori and Lokita

Tori and Lokita

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Novelist’s Film

The Novelist’s Film

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Emancipation

Emancipation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
True Things

True Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firecracker Bullets

Firecracker Bullets

×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suzanna Andler

Suzanna Andler

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lair

The Lair

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
About Fate

About Fate

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Troll

Troll

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ever Deadly

Ever Deadly

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Strange World

Strange World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Field of Blood

Field of Blood

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
There There

There There

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Golden Delicious

Golden Delicious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
Read the review Edit this entry