Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Edit this entry