• Dazed and Confused

    ★★★½

  • The Notebook

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Ichi the Killer

    ½

  • A Taxi Driver

    ★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Ritual

    ★★★★½

  • Lilya 4-ever

    ★★★½

  • Escape Plan

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Raging Bull

    ★★★★½

  • The Fire Within

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★