• Conversations with Friends

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • Marry Me

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Aline

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • Moxie

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • What We Leave Behind

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Normal People Confessions

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Someone Great

  • Booksmart

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★

  • The Nineties

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Wedding Unplanned

    ★★

  • Flower

    ★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Landline

    ★★★★

  • My Dead Boyfriend

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Tickled

    ★★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • She's Beautiful When She's Angry

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Copenhagen

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★½

  • Obvious Child

    ★★★½

  • The Punk Singer

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • A.C.O.D.

    ★★★½

  • Salinger

    ★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★

  • Short Term 12

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★