Sort by

katy has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry