• Choose or Die

    ★★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • The Silent Sea

    ★★★

  • The Whole Truth

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • No One Gets Out Alive

  • V/H/S/94

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Aftermath

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Separation

    ½

  • Things Heard & Seen

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • What Lies Below

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Death of Me

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Ghosts of War

    ★★★½

  • The Rental

    ½

  • Behind You

  • The Bridge Curse

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

  • Eli

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • The Beach House

  • The Other Lamb

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★