Sort by

Logan has logged 519 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
15
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Summer School

Summer School

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shrine

The Shrine

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry