Sort by

Logan has logged 38 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ali

Ali

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry